baner

Svíčkové hry

21. listopadu 2013 v 9:45 | Atana |  Skauting
Svíčková dnes k obědu nebude, až jindy. Ale o svíčkách řeč povedu, včera jsme s Condorem hovořili o přípravě činnosti na schůzku. A tak jsem si dovolil Condorovi navrhnout několik her a dovedností se svíčkou, zde jsou.:

1: Sfouknout plamen svíčky (dále jen sfouknout) z nejdelší vzdálenosti.

2: Boj o sfouknutí svíčky soupeři - dva a více hráčů mají zapálené svíčky, na povel se jeden druhému svíčku snaží sfouknout a zároveň bránit svojí svíčku.

3: Kdo svíčku rychleji zapálí - zde je velká možnost na variabilitu, z jaké polohy vystartovat k zapálení, z lehu, sedu, lotosové polohy, nebo obléct si napřed rukavice a kulicha a podobně. Začínejte však od jednoduchého zapálení, potom ztěžujte podmínky. Prosím ne naopak - odradí to.

4: Překážková a přelézací či podlézací dráha se svíčkou, komu zhasne, jsou změřeny metry, které ušel - uběhl - ulezl.

5: Zapalování svíčky po slepu. Na stole leží svíčka a zápalky, hráč si napřed prohlédne umístění věcí, potom jsou mu zavázány oči a snaží se zapálit svíčku. Možno bez šátku za zády. Variantou je zapalování ve dvou, oba bez zrakové kontroly. A v dalším kole mohou mít nápovědu - nahoru, dolu, doprava, ....

6: Sfouknout svíčku pomocí dlouhého brčka (lze sehnat), balíček brček sestaví družina a pouze jednotlivec se snaží sfouknout svíčku, lze začínat od jednoho brčka a přidávat další a další.

7: Sfouknout svíčku pomocí hodu malým kamínkem. Vzdálenost je opět variabilní. (svíčka se dost poškodí)

A jedna opravdu pro drsné bojovníky kmenů a statečné hochy i dívky z oddílů.

hru Páku zná snad každé dítko od školky. Ale, Pirátskou páku, už málokdo.
Úkol je jednoduchý. Přetlačit soupeřovu ruku tak, aby hřbet jeho ruky zhasnul plamen kalíškovky. Svíčku má každý na své straně, silnější zháší.
Zdá se to být trochu brutální, ale není to tak zlé. Hůř jsou na to ti, co mají vyrovnanou sílu. To to pak trochu pálí.

Do této hry nikdy nikoho nenutíme ! Je založená na principu : Ano chci, Ne nehraji.
Hráč prokáže svou odvahu a posune svoje hranice o kousek dál. Tak trochu se jedná o rozvoj osobnosti v kolektivu kamarádů bez dohledu rodičů. Jinak by se hráč neodvážil ukázat, že již "není" malý kluk, malá dívka.
Je zde NUTNÝ dohled vedoucího. Ta odvaha musí být zdravá, s trochou strachu.

Přáni. Při každé činnosti se svíčkou nebo jiným otevřeným ohněm dbejme na opatrnost. Z oděvu jde vosk odstranit. Z OKA ne - to už je pozdě.
Popálená kůže od vosku na ruce tolik "nebolí" - nevadí. Jako popálená kůže na obličeji kde mohou zůstat jizvičky. A to nikdo nechce.
Neznamená to však, že se hrát nebude. Hrajme cokoliv, ale s rozumem.

Mnoho neuvěřitelných zážitků přeje,

ATANA

Další informace, nápady a rady na : WWW.ATANA.UNAS.CZ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama