baner

Druhý Silvestr s Mohawky

5. ledna 2009 v 20:54 | Atana |  Akce kmene Mohawk.
Druhý SILVESTR s Mohawky, na Dědku.
28.12.08 - 1.1.09
Dlouho očekávaná událost a to druhý Silvestr s Mohawky se začal odvíjet již dvacátý sedmý den Prosince. Bylo potřeba zařídit a přichystat mnoho potřebných věcí. Pracoval na tom skoro každý Mohawk až do pozdních večerních hodin. Ať už to byl nákup, vaření guláše a nebo logistika.


Je dvacátého osmého Prosince. Osm hodin ráno a ke klubovně přicházejí Mohawkové se svými batožinami, za nedlouho přijíždějí dva vozy, nakládá se vše potřebné a i batohy. Letošního Silvestra se rozhodly prožít na hájovně Dědek : Kanyatara, Pája, Radil, Hopík, Ohýnek, Kuželka, Jasan, Kozlík, Sklíčko, Komb a Atana. Vše naloženo v autech i na našich bedrech a tak se zamyká klubovna a odchází na autobus.
Hájovna Dědek nás po roce opět přivítala v Brdských lesích a nabídla nám své zázemí. Počáteční chaos, kdy se ukládají věci dovezené a pak ještě mnohokrát přerovnávají, byl úspěšně zvládnut. Začíná plnění nezbytných úkolů : Ven před hájovnu byli vyneseny matrace a řádně vyklepány, pod postelemi zameteno a vymeteny byli všechny místnosti. Část Mohawků jde pro vodu do studánky, část Mohawků již připravuje dřevo na vaření i do kamen v hlavní místnosti.
Vaří se první jídlo Česnečka a ohřívá dovezený guláš.
První den na Dědku byl víc pracovní než obvykle. Večer zasedáme k tradiční Silvestrovské hře Casflou a spát se jde dlouho po půlnoci.
Následující dny se až na velké drobnosti sami sobě podobají. Ranní rozcvičky máme venku na mrazivém vzduchu a i ranní mytí v ledovém potoce prověřilo odvahu našich bratří. Zde se ukázalo kdo je bojovník Mohawk a kdo ještě dítě z rodu Mohawků.
Dopoledne pracujeme na přípravě dřeva a i v kuchyni se nezahálí a vaření jde Mohawkům velmi dobře, odpoledne jsou věnována
výpravám do okolí Třemšína.
Jeden den jdeme k Petráškově štole. Druhý den k mohyle J.Jakuba Ryby. Každý večer máme možnost pozorovat západ slunce a noční oblohu. Užili jsme si dne zpěvu, zahraničí i dne financí.
Na Silvestra v odpoledních hodinách, přijel z Brna bratr Radil se sestrou Hopíkem. Po jejich příjezdu jdeme na Třemšín. Tradiční to pouť. Avšak teď jednotlivé klany dostali úkol.
Být na vrcholu dřív a uvařit čaj. Povedlo se.

Do půlnoci již zbývá několik minut a sněhulák Silvestráček je již natěšený.
Příchod Nového roku oslavujeme před hájovnou. Zář prskavek nic a nikoho neruší.
Vítej Nový roku 2009.

První Leden, a naším úkolem je vše poklidit, umýt, zabalit, zamknout a jít zas do svých domovů.
Druhý Silvestr s Mohawky se zdařil a již teď se těšíme na třetí Silvestr s Mohawky.

Atana
Další obrázky v průběhu týdne v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama