baner

Tábor na Sosnovci

16. listopadu 2008 v 20:45 | L.H.Ježek Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Tábor na Sosnovci
L.H.Ježek - Víťa

Pokračování z minula. Druhé.

Celkem je nás osmnáct a s Baghýrou i Petem, který teprve přijede, je nás dvacet. Řadíme se do dvoustupu lidé se zastavují a mávají nám na pozdrav. Telegraf místních kluků již šíří zprávu že skauti přijeli. Je rychlejší než ten skutečný.
A na táboře budeme celých třicet dní. To je paráda. Půjdeme necelé dva kilometry.
Náš tábor je u několika rybníků. My budeme tábořit u rybníka se jménem Bába, na takovém paloučku. Jdeme poměrně rychle, a kdo by taky nespěchal. Okolo nás jsou pole a louky za chvilku míjíme menší rybníček. S klukama mu říkáme plivátko. Cesta vede po hrázi na níž jsou taky vrby. Mlska povídá, že již má hlad. Asi zapomněl, že ve vlaku snědl již tři krajíce chleba s máslem a přikusoval okurku. No i já bych něco snědl, blíží se totiž poledne. Vcházíme do lesa. Rostou tu super velké houby a hlavně hříbky. Nasbíráme je a bude smaženice, budou se i sušit. Chci si na táboře splnit odborku houbař. Také se těším a nejen já na borůvky a maliny no prostě na vše. Rozcestí kde se na silničku po které jdeme napojuje polní cesta se objevila náhle, trochu jsme se zapovídali. Teď zbývá ujít necelých pětset metrů a jsme na paloučku kde je naše tábořiště.
Velká paseka obklopená lesem, na jedné straně je cesta a na druhé rybník Baba. Jsou zde již naše věci a několik roverů z naší patnáctky. Ti přijeli již včera, hlídali také věci, které dovezl pan Matoušek, táta našeho Josífka. Vítáme s nimi a vyměňujeme si první informace. Nás kluky zajímá, jak se jim zde spalo a jestli potkali místní kluky. Roveři vedení Čahounem, přijeli na toto místo od Vlašimi. Mají svou prázdninovou pouť a rádi se u nás zastavily, aby nám opět pomohli. Čahoun a jeho roverská družina nám malým pomáhají celý rok. Vždy nás něco nového naučí a až budu velký tak se stanu taky jedním z nich.
Baghýra zapískal na píšťalku signál nástup a my se seřadily po družinách okolo něho. Jsou zde Bobři, Ostříži, Netopýři a roverská družina Kamzíci.
"Bratři, vítám vás na našem historickém tábořišti. Náš oddíl zde táboří již dvacet let.
A to od roku 1925. Patnáctkou prošlo mnoho chlapců a vystřídalo se u vedení oddílů několik bratrů Vůdců. Pevně věřím že si letošního tábora plně užijeme.
A teď všichni do trenek a triček. Kroje si pěkně složte ať se vám nepomuchlají. Čeká nás mnoho práce. Rádci vašich družin již ode mě dostali přesné úkoly, jenž máte plnit.
Na zdar naší práce přivítejme tábořiště naším pokřikem".
S patnáctkou v Čerčanech žít, patnáctkářem být.
Gua gua gua, skauting nás již volá.
Hua hua hua, to je pohoda ! ! !


Pokračování příště. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama