baner

BEROUNSKÝ DĚD, BYL PONĚKUD DEŠTIVÝ.

10. listopadu 2008 v 20:28 | L.H.Ježek - Víťa
BEROUNSKÝ "DĚD" BYL DEŠTIVÝ.

Berounský Děd byl deštivý, aneb I. výjezdní zasedání kmenové rady - Tak by se dala nazvat výprava Mohawků o uplynulém víkendu 7 - 9.11. 2008. V pátek nás z Příbrami odjelo za dobrodružstvím v Berouně a jeho okolí celkem pět : Fanda, Šingas, Kuželka, Lukáš a L.H.Ježek.

V sobotu za námi dorazil i bratr Jasan. Ubytování bylo zajištěno v klubovně turistického oddílu Bobr. Jednalo se o pětihvězdičkovou klubovnu.

Páteční činnost tím nekončila, ale začala. Odebrali jsme se do místního bazénu a skoro dvě hodiny si užívali. I na drobný výcvik ze záchrany tonoucího došlo. Fanda - náčelník kmene, se ujal výcviku. Po návratu do klubovny byl shlédnut jeden starší skautský film a potom již zazněli tři kytary a pět hlasů. Hrálo se a zpívalo až skoro do půlnoci.

Sobota přišla s drobným deštěm. To nás však neodradilo uskutečnit výpravu do okolí Berouna. Navštěvujeme Medvědárium, medvědi se však krčily pod přístřeškem a jejich obvyklou činnost předváděla rezavá Veverka. Skákala po kládách a přehazovala je a tak podobně si počínala. Byla zřejmě medvědy najatá. Dále jdeme na Městskou horu, rozhled trochu více halí mlha, to však nevadí a potom již naše kroky vedou na kótu Děd, kde je rozhledna. Přesně o dvanácté jsme na jejím vrcholu.

Po prohlídce a odpočinku v dešti rozděláváme na místním ohništi dobrý oheň, každý vyzkoušel své štěstí, ono najít trochu suchého dřeva nebylo zrovna jen tak. Nakonec pomohla svíčka.

Oheň vaří a peče Mohawský oběd. Přestalo pršet, náhled do mapy a již se jde směrem k Mohawskému kaňonu, tak jsme jej pojmenovali. Strmé stěny a srázy s tekoucím potokem na dně, nás přivádějí po třech kilometrech až k obci Zahořany nedaleko Králova dvora.

Vzhledem k tomu že je zde rozsáhlá výstavba, tak i mapa byla již poněkud stará. Avšak vyhledání místí jeskyně, není pro Mohawky problém. Je zaznamenaná v mapě coby jeskyně, ale jedná se pouze o průzkumnou štolu. Její návštěvou sobotní den pomalu končil. Zbývá ujít 4 km a jsme v klubovně. Opět si pouštíme video, tentokráte se díváme na film z tábora oddílu Bobr. Pak již jen zazněli kytary a písničky.

Neděle byla věnována kmenovým záležitostem, proto zasedla kmenová rada. Na jejím programu byl nadcházející seminář - Mysli na svou bezpečnost 22.11. 2008, Mohawský Silvestr 2008, a další akce kmene. I budoucí letní tábor Mohawků 2009, začal mít reálnou podobu.

Byl zmíněn i nedostatek kluků od 7 let věku. Avšak takových, kteří se nebojí něco dobrodružného prožít, trochu se umazat pořádně unavit, a přitom všem se naučit spoustu dobrých věcí.

A ne jenom utrácet volný čas s mobilem a počítačem.

Pak zbývalo jen poklidit klubovnu, předat klíče, poděkovat a rozloučit se. Tato výprava byla netradiční a zvláštní.


L.H.Ježek - Víťa


Další fotky v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama