baner

Velké Indiánské hry MIDEWIWINU.

29. září 2008 v 21:49 | L.H.Ježek - Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Velké indiánské hry MIDEWIWINU.

26 - 28.9. 2008

Hoštejn na Moravě
V pátek nás kolem třetí hodiny přišlo na sraz osm. Vydali jsme se tedy na velkou akci pořádanou indiánským sdružením Midewiwin - Velké Hry. Konaly se na louce u Zábřeha na Moravě. V pátek jsme na místo dorazili již za hluboké tmy a - jak nás všechny překvapilo - nikdo tam zatím nebyl. Byli jsme první a bylo nám řečeno, že ostatní kmeny přijedou až ráno. Utábořili jsme se tedy v týpí a na přelomu pátka a soboty jsme šli spát.
Do sobotní deváté hodiny ranní dorazili na místo všichni další účastníci - celkem tam bylo okolo 60 lidí ze čtyř skautských oddílů. Slavnostním nástupem jsme hry zahájili - až do odpoledne jsme hráli turnaje v indiánských hrách Papasekaway (hra s dřevěnými pruty a dvěma svázanými váčky) , Shinnny (něco na způsob florbalu, ale s dřevěnými hokejkami) a Lakros a dále jsme stříleli z luku, házeli oštěpem a stavěli týpí na čas.
Zábřežský kmen Shawnee vyhrál v podstatě co mohl (kromě shinny, to bylo naší doménou) a my jako Mohawkové jsme se v konečném součtu umístili ze čtyř kmenů na druhém místě, což je na to, že jsme byli na hrách nováčky, docela slušný výsledek. V podvečer následovalo slavnostní zakončení na nástupu, byly vyhlášeny výsledky a uděleny ceny a pak jsme na louce zase osiřeli jenom my - Mohawkové, všichni ostatní se rozjeli auty do svých domovů.
V neděli ráno jsme si trochu přispali - ale pak už jsme pečlivě skládali týpí a uklízeli celou louku, abychom mohli odjet domů. Zbývalo ujít šest kilometrů do Hoštejna a už jsme se vezli vlakem do Prahy a posléze domů.
Myslím, že akce se vydařila, sice jsme možná očekávali hojnější účast, ale přijeli jsme spokojení. To je to nejdůležitější.
KuželkaVáš L.H.ježek - Víťa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama