baner

Klokaní kapsa

3. června 2008 v 18:39 | Pavlína Bulířová |  Akce kmene Mohawk.
Klokaní kapsa, aneb dětský den u rybníka Novák
Je neděle 1.6.2008, od rána se na nás směje sluníčko a je jasné, že bude krásný den. A právě dnes se v Příbrami na Nováku koná akce pro děti zvaná Klokaní kapsa, kterou pořádají Pathfinder, Mohawkové a Q-klub. Každý soutěžící má možnost se "utkat sám se sebou" v deseti disciplínách, aby však jeho výkon mohl být zařazen o boj o putovní pohár Jižního kříže, musí projít alespoň sedmi disciplínami. Závod je rozdělen do čtyřech věkových kategoriích - 4 až 6 let, 7 až 9 let, 10 až 12 let, 13 až 15 let, pro holky a pro kluky zvlášť. :-) V každé kategorii se našli odvážlivci, kteří se rozhodli vyzkoušet netradiční disciplíny a změřit své síly a svoji dovednost, jako např. střelbu z foukačky, lukostřelbu, přespolní běh, ...
Mohawkové si pro děti připravili dva úkoly: střelbu z luku na tatanku - bizona. Po třech zkušebních výstřelech se alespoň malého úspěchu dočkal každý, i ten, který luk držel v ruce poprvé. Další, avšak mimosoutěžní "disciplínou", byl indiánský trojboj, který měl tyto části: vytlačování z kruhu (sumo), souboj na kládě a Muh-moh-wa (souboj indiánských bojovníků kolem kůlu), a o který bohužel nebyl takový zájem. Pro mě to však byla příležitost trojboj vyzkoušet na vlastní kůži a ne jen o něm číst v zápisech Mohawků. Protivníkem mi byl sám náčelník Mohawků Fanušu. :-)
I po vyhlášení výsledků se lukostřelba těšila oblibě a to to nejen z řad Mohawků, ale i věřejnosti i těch nejmenších. Pro jiné tu byla možnost zahrát si lakros. K Příbrami se blíží bouřka, kluci pomalu balí věci zpět do klubovny... Z dospělců tu byli Fanušu a Šigas, z dětí pak Pachole, Johan a Dan.
Věřím, že si všichni dnešní den užili.
Vaše sestra Pavlína
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama