baner

Oprava opevnění před bitvou o tvrz OSTRÝ.

19. května 2008 v 20:43
Oprava opevnění před bitvou o tvrz OSTRÝ.
16 - 18.5. 2008
Iwikčemna šakpe - iwikčemna šaglogan Wožupi wi.
Iwikčemnanonpa Šaglogan - omaka.
Zaduněly bubny a zazněly rohy, svolávající všechen dělný řemeslný lid na opravu i zvelebení hradeb tvrze Ostrý. Neboť v dály, vlály praporce vojska válečného a viděno i bylo. Zvěsti o něm se nesly krajem, to vojsko nepřátelské by rádo do svého područí tvrz Ostrý jalo. Psal se šestnáctý den měsíce Května, na tvrz Ostrý přijíždějí kameníci, tesaři, kováři i jiný dělný lid. Tvrz v tyto dny připomíná chaos v mraveništi. Jedni cosi boří, aby druzí nahradili jiným. Jeden kove hřeby a druhý je opět z dřev vytahuje ven. Ten chce stavět cimbuří a onen by rád začal hradbami. Avšak při bližším pohledu je jasné že všichni řemeslníci, i jejich tovaryši vědí co dělat a jak. Každé řemeslo se navzájem doplňuje a proplétá neviditelným lanem dobře organizované obnovy opevnění tvrze Ostrý. Práce zvolna a nezadržitelně ubývá, naopak přibývají nové části hradeb i cimbuří. Vždyť boj o tvrz Ostrý se již blíží.
A jak to bylo dál? Mohawkové se pro letošní dvacátý ročník boje o Ostrý, stali snad jedinými, kteří se ujali úkolu dát Ostrý dohromady po loňském ročníku. Sice se nás v pátek na nádraží, moc nesešlo, avšak počet byl vynahrazen úsilím dát hradby do pořádku. Po příchodu na Ostrý bylo vidět, že to nebude lehké.
Hned v sobotní den, se naše početné osazenstvo tvrze, rozdělilo na drobné pracovní skupiny. Každý si našla kus hradeb, které bylo potřeba dát dohromady. S drobnými přestávkami tvořily celý den. Náš záměr - dát hradby do provozuschopného stavu se podařil. Všichni odvedli velký kus práce.
Dvakrát byla vyslána dvojce ke studánce pro vodu a navečer bylo na programu koupání v Litavce. Rozdělily jsme se na dvě party a vystřídali se. Voda byla báječná a osvěžující. Avšak když šla k řece dolu z Ostrého druhá parta, jeden bráška špatně šlápnul a pochroumal si kotník. Zchlazení kotníku nepomohlo, tak ještě večer odjel s náčelníkem domu do Příbrami.
Nedělní ráno bylo pouze idylické v tom, že krásně drobně pršelo a okolo nás byl mlžný opar. Pohled na padající vodu z oblak nevěštil nic příjemného. Balíme a po chvilce se odebíráme k Příbrami, náš pohled na stojící hradby v nás zanechává dobrý pocit z příjemného víkendu,i když završeného deštěm.
Boj o tvrz Ostrý se uskuteční 24.5. 2008. Už teď se těšíme.
Rok 2006
Dětské tábory
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama