baner

BOJ O OSTRÝ 24.5. 2008

27. května 2008 v 21:06 | L.H.Ježek - Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Bitva o tvrz OSTRÝ.
23 - 24.5. 2008
Wikčemna yamni - wičemna topa Wožupi wi.
Iwikčemnanonpa Šaglogan - omaka.
zvěsti dorazily do vzdálených koutů země, že tvrz Ostrý je obléhána vojskem cizím a v nebezpečenství vydána. Lid prostý i urozený jak jeden muž vzali svou zbroj a ku spěchu se mněli pomoci tvrzi Ostrý z obléhání cizím vojskem. I z Příbrami odjel kmen Mohawk bránit tvrz.
A jak to bylo dál ? Spolu s námi na Ostrý v pátek 23.5. 2008, odjížděla i vlčata z Brdské smečky, a tak jsme se k nim přidali. Cestou do kopce byla vzájemná pomoc, našim malým spolubojovníkům samozřejmostí. U tvrze Ostrý v podhradí bylo nutno se napřed ubytovat a potom si každý mohl projít okolí a navštívit tvrz. Večer dorazili ostatní bratři z Brdské smečky.
Když se pořádně setmělo, uskutečnili noční hru TŘI SVĚTLA.
Sobota 24.5. 2008, vstáváme nejen buzeni zpěvem lesního ptactva, ale i halasem vlčat.
Ranní posezení u ohně se šálkem horkého a dobrého čaje každého již plně probudilo.
Po snídani bylo třeba dojít pro vodu do studánky a poté se pomalu připravovat na boj o tvrz Ostrý. Mezitím přijeli i Filištíni z Prahy. Filištíni po poradě s bratrem Mamutem, se stali obránci tvrze. Jali se jí tedy zvelebit a do opevnit. V průběhu těchto prací se sjížděli další bojovníci.
Amazonky, Dvojka a další. Celkem se sešlo na Ostrém přibližně 110 bojovníků. Dvě třetiny z nich se stali útočníky a zbývající třetina bránila tvrz. Úkolem útočníků bylo strhnout tři stuhy ze stožáru uvnitř tvrze, pokud by se jim to povedlo, Ostrý by padl.
Bitva začala krátce po jedenácté hodině dopoledne. A trvala plných 120 minut. Během tohoto času se uskutečnilo mnoho útoků na tvrz, o dramatické chvíle nebyla nouze. Hradby na několika místech povolily a průniky útočníků do tvrze se stali pravidelností. Pomalu ze stožáru zmizeli dvě stuhy, kdyby bitva trvala o pár minut déle, zmizela by i třetí stuha.
Tvrz Ostrý však plných 120 minut odolávala a odolala.
To bylo jásotu a radosti v řadách obránců, ale útočníci si taky zaslouží poctu slávy za dobře odvedený výkon - dobít tvrz.
Následuje úklid papírových míčků, balení a odchod na vlak, který nás odváží do Příbrami.
L.H.Ježek - Víťa
Další fotky v galerii.
Další fotky v galerii.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama