baner

Mohawkové v Zeleném jarním lůmku

13. dubna 2008 v 21:36 |  Akce kmene Mohawk.
Jarní lůmek
Wikčemna ake wanži - wikčemna ake yamni na Magaokala wi.
Iwikčemnanonpa Šaglogan - omaka
11 - 13.4. 2008
První Dubnová výprava kmene Mohawk vedla na celý víkend do ZELENÉHO LŮMKU u BOHUTÍNA. My Mohawkové se scházíme v pátek u své klubovny a po přibalení několika věcí i úpravě svých batožin ( zanechání zbytečností v klubovně ) se vydáváme pěšky do již zmiňovaného Zeleného lůmku u Bohutína. Cestou proběhlo několik zastávek. Při jedné z nich byl sněden Perník od bratra Komba. Při druhé v Jamkách u Baníku, nedaleko studánky, se skládal plánek další cesty.
Potom se už pokračovalo přímo do lůmku.
Zde následovala nezbytná činnost. Postavit si přístřešky a připravit zásobu dřeva na vaření večeře i na posezení u ohně. Bratři Jasan a Komb se rozhodli stavět svůj přístřešek jinde. Po několika málo minutách se však svorně přidali k Ministrovi a Kuželkovi s L.H.Ježkem. Tma a vlhké místo rozhodlo. Večeříme takzvanou SVAČINOVEČEŘI. Co si kdo dovezl a o co se rád podělil s ostatními Mohawky. Před půl desátou hodinou večerní umlká zpěv ptáků a my si povídáme dva téměř hororové příběhy. Jeden z Čech, o třech špatných klericích z Brna a druhý ze severských států, příběh o Krysaři a jeho odplatě nepoctivým konšelům.
Nedlouho po skončení vyprávění příběhů přišel bratr Fanda se sestrou Pavlínou. Sedíme u ohně a povídáme o všem možném, při tom opékáme slaninu. Krátce po půlnoci Fanda a Pavlína odcházejí zpět do Příbrami. My co jsme zůstali, odcházíme do svých pelíšků spát. Noc je vlahá a není zima.
Je ráno, je sobotní ráno, ptáci vstali okolo čtvrté hodiny ranní a jejich zpěv se opět linul lesem, my Mohawkové vstáváme před osmou hodinou. Napřed nás čeká mytí v nedalekém potoce a potom dobrá snídaně.
Bratři Komb, Jasan a Ministr se rozhodli postavit si samostatný přístřešek. Je jim dán tedy prostor k uskutečnění svého snu. Nutno podotknout že se jim jejich přístřešek povedl a lze říci, že byl lepší, než ten kde sídlil Kuželka a L.H.Ježek. Dopoledne bylo ve znamení lukostřeleckého golfu. Je to obdoba klasického golfu, taky se jde od jamky k jamce a taky se střílí na cíl.
Zde byli cíle pro zásah šípem. Ne vždy se zdařilo. Nejlepším střelcem byl bratr Ministr. Oběd, vaříme Rizoto, daří se a plný třílitrový kotlík se záhy vyprázdnil, jak nám chutnalo. Složení Rizota ? Rýže, předvařená mražená zelenina, cibule, česnek, fazole ve vlastní šťávě. Ono především záleželo na tom, aby se nic nerozvařilo na kaši. Vše bylo správně chutné a křupkavé. Druhým chodem byl opékaný - flambovaný steak. Ať už vepřový nebo kuřecí.
Odpoledne se vydáváme lovit králíky. Jsou to igelitové pytlíky krmené senem. Zasáhnout Šípem králíka na deset i více metrů je hračka, zasáhnout jej však na vzdálenost půl metru je dost složité, aspoň pro někoho.
Před večeří je dalekonosná střelba. Terč je ve vzdálenosti asi třiceti metrů a nejlepší trefu mněl L. H. Ježek, 30 cm od středu. Nejzajímavější trefu bratr Komb, nekonečno s hledáním šípů. Je večer, oheň hřeje a praskající polena nám připomínají, že krásný den v lese pomalu končí. Na obloze není ani mráček, měsíček dorůstá a lze tušit, že v noci bude pořádné chladno. Spát jdeme s ptactvem. To umlká opět po půl desáté hodině večerní.
Neděle, půl osmá hodina nás vytahuje ze spacáků, je opravdu zima a obloha dává tušit, že bude velmi krásný den. A opravdu sluníčko se vyhouplo na oblohu a snaží se ohřát vše, co v noci tonulo v chladu.
Naším dopolední programem je tvorba a vyhledání samorostů. Bráškům se tato činnost zrovna nezdála, avšak zhostily se jí se zdarem. Každý našel svůj samorost a taky k němu řekl pár zajímavých vět. Co představuje a jaký je jeho příběh. Jasan nalezl pravěkou Ještěrku, Kuželka našel Klacek - prostě klacek, Komb mněl svou Trubku a Ministr stvořil Skřítka.
Po obědě uklízíme, balíme a odcházíme zpět do civilizace. Cestou zpět si ukazujeme spoustu nových přírůstků v jarní přírodě.
Mužem výpravy se stal, bratr Kuželka a známka výpravy je 1,3.
Fotografie do galerie vložím během jednoho týdne.
L.H.Ježek - Víťa
Dětské tábory
TOPlist
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama