baner

Velikonoční robinsonáda Mohawků

25. března 2008 v 21:31 | L.H.Ježek - Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Velikonoční Robinsonáda kmene Mohawk,
na Skaličném.
Wikčemna nonpa wanži - wikčemna nonpa topa Iištawičayazan wa.
Iwikčemnanonpa Šaglogan - omaka
21 - 24.3. 2008
Nastala další Robinsonáda Mohawků. Další Velikonoce, které jsme prožili netradičně.
V sedm hodin ráno dne 21 Března, se scházíme v klubovně. Jednak domlouváme s Kazbundou odvoz věcí na Skaličník a jednak zde začíná naše Robinsonáda.
Vlak stíháme na poslední chvíli. Vystupujeme v Čimelicích, kde čekáme na přípoj, který nás odváží až do Vráže u písku. Z tohoto menšího městečka putujeme liduprázdnými ulicemi až pod Novou ves. Kde v závětří vaříme bramborový guláš. Nacházíme zde i zajímavý patník nebo označník čehosi, jedná se o žulový kámen, na kterém jsou znaky.
Po jeho prohlídce odcházíme přes další les i silnici až ke Skaličníku. Jedná se o rybník, kde pod jeho hrází stojí dvě chaty Píseckých skautů. Zde se také setkáváme s Kazbundou, který, nám dovezl naše věci a zásoby jídla. Za krátký čas taky přijíždí Tomáš a veze nám klíče od chaty. Taky nás požádal, zda bychom jim nepomohli odstranit polom na jejich tábořišti. Jednalo se o stažení a spálení klestí i o úklid polen do druhé chaty. Souhlasili jsme, a do setmění se pracovalo. Je večer a k němu patří i zpívání při kytaře a při svíčkách.
Sobotní ráno nás nechává poměrně dlouho spát. Trpaslíci už pilně od večera pracovali a spoustu klestí spálily, teď při prvních slunečních paprscích šli spát. Nás však budí příjezd dalších bratrů na Skaličník. Přijel Kuželka a Jasan. Vítáme se s nimi a ukládáme jejich věci. Poté je hned zveme k snídani. Po lahodné krmi odcházíme pracovat. Stahujeme klestí a odvážíme polena do sousední chaty. Úderem poledne zasedáme k obědu. Každému chutná, vždyť Rizoto vařil Kuželka a povedlo se mu.Fanda krátce po obědě vyhlásil polední klid, čehož využili všichni. Odpolední výprava na kótu 517, znamenala rozdělení na dvě družstva. Každé vyráží jiným směrem a svou cestu značí skautskými značkami. Společný návrat do chaty je již za tmy a svitu hvězd. Večeře nás všechny rozehřála. Uklidilo se a umylo nádobí, vzali se buřty, opékačky a šlo se k ohni.
Čas do půlnoci vyplnily nejen buřty, ale i kytara a písničky.
Neděle, venku sluníčko již dává o sobě vědět a trpaslíci odcházejí od ohniště při jeho prvním paprsku. Čas dopolední opět věnujeme práci a odklízení polomu. Po poledním klidu společně jdeme po skautských značkách. Po těch co jsme včera tak usilovně stvořili. První skupinka totiž na kótu 517 nedorazila, jen ji minula asi o 200m. Za to jejich trasa byla plná zajímavostí a děje.
Vždyť i menší lesní bitva byla velmi vítaným zpestřením. Zpět z kóty 517 se šlo po trase druhé skupinky. Skončilo se nakonec ve vířivce u sauny. Svačinka a fotbálek vyplnil zbytek dne do tmy.
Plápolající oheň v krbu byl pohlazením po dobře prožitém dni.
Pondělní ráno nás vítá sněhem a mrazíkem.
Nadešel čas úklidu a našeho návratu do civilizace.
A tak napřed balíme své věci, potom čistíme krb, naváží se dřevo do chaty, klepeme rohože a vytírá se i podlaha.
Okolo jedné hodiny odpolední přijíždí Tomáš, aby si převzal chatu.
My na to odcházíme na vlak do Čížové.
Cestou nacházíme studánku a tak ji Fanda čistí.
Vlak přijel, my nasedli a v Březnice se loučíme se Šingasem. Do Příbrami přijíždíme před 17 hodinou. Robinsonáda skončila. Avšak blíží se další. S námi na té minulé byl Fanda, Pavlína, Šingas, Kuželka, Jasan a L.H.Ježek.
L.H.Ježek - Víťa
Další fotky budou následovat v nejbližších dnech.
Dík.
L.H.Ježek - Víťa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama