baner

Klubovní noc s Mohawky

2. března 2008 v 20:27 | L.H.Ježek |  Akce kmene Mohawk.
Klubovní noc s Mohawky
29.2. až 1.3. 2008
Wikčemna nonpa napčinyunka Wičatawa
Dlouho očekávaný podnik kmene Mohawků nadešel. Přiblížila se sedmnáctá hodina odpolední dne dvacátého devátého Února. V klubovně Mohawků se sešli bratři : Kuželka, Jasan, Ministr, Komb, Krtek, Daník, Johánek, L.H.Ježek a Šingas.
Po krátkém ubytování a uložení věcí následovalo rozdělení úkolů a upravení klubovny pro náš víkendový pobyt v ní.
Nezbytné úkony udělány a pak celý náš kmen vyrazil bojovat o Zlatou stuhu, jednalo se o překonání několika překážek. Prolézalo se pneumatikou, překonala se zídka o výšce skoro dvou metrů, prolezlo se kovovým mimozemšťanem a pak každého očekával tunýlek. Po jeho absolvování a překonání žebřin se doběhlo ke klubovně, tam každý dopravil pálkou míček, který se pohyboval v betonovém korýtku do cíle. Nejlépe si vedl bráška Daník, druhý byl Ministr a třetí místo obsadil bratr Johánek. Dalším zajímavým úkolem bylo překonání elektrického plotu, zde se ukázalo jak bratři dovedli spolupracovat. Zpočátku jim to nešlo, ale potom přišli jak na věc.
Začalo drobně pršet, odcházíme do klubovny, kde na nás čeká vynikající čaj a další neobvyklá činnost. Zítra prvního dne měsíce Iištawičayazan wi, budeme vařit v Jestřábově rýžovišti.
Každý získal kus textu zašifrovaný v kolečku. Z něho vyplynulo dobré poučení : "Společnou prací se dosáhne víc, než kdyby každý byl sám."
Potom hrajeme Mohawské hry a i hry z knížky od bratra Zapletala. Přišla i chvilka na zpěv, nezpívalo se klasicky s kytarou a s písničkami známými, mněli jsme za úkol přezpívat složení čokoládového výrobku. Při této činnosti se užilo mnoho srandy.
Venku se mezitím setmělo, bratři Komb a Jasan přišli s večerní venkovní hrou, v naší velké zahradě se část bratrů schovala o ostatní je museli najít. Za nalezení bratra získávali lísteček.
Při hře se někomu dařilo a jinému méně. Každý se pobavil a nikdo nepřišel zkrátka.
Nadešla doba kdy se i Mohawkové unaví a pak musí jít taky spát. Zítra na nás čeká mnoho nového.
Wanži Iištawičayazan wa
Skoro osmá hodina ranní nás vytahuje z pelíšků. A komu se nechce tomu bratr Komb pomohl, třeba Kuželkovi.
K snídani už na stole čekal lahodný čaj a každý vyndal nějaké to dobré pečivo. Před devátou hodinou již odcházíme z klubovny Mohawků, loučíme se s Daníkem a Johánkem, odjíždějí do Českých Budějovic. Potom za silného větru směřujeme na nádraží, kam přijel Fanda.
Bouřka se sněhem a deštěm nás zavedla k Fandovi domu. Uvařil se čaj, hrají se hry, luští se z morseovky recept na Guláš, který budeme dnes v Jestřábově rýžovišti vařit.
Po hodince u Fandy se počasí umoudřilo a tak odcházíme do lesů. Cestou hrajeme Orlí oko, do kartiček zapisujeme různé věci, zvířata, lidi.
V rýžovišti je naším prvotním úkolem rozdělat oheň pro uvaření guláše. Sice je vše mokré a suchá větvička se vyváží zlatem, ale Mohawkové ví jak v tomto počasí-nečasí oheň rozdělat a vědí kde hledat suché dříví.
Pak se už krájí salám, loupe se cibulka i česnek a vše se vaří, smaží, dusí. Přidávajíce i další suroviny co v guláši nesmějí chybět. Každý z Mohawků se, se zdarem zapojil a pak si pochutnal.
Vše uvařeno, snězeno, uklizeno. Přicházejí na řadu hry. První z nich je hra, Pašeráci.
Opakovala se několikrát. Na hřišti u rýžoviště hrajeme Muh - mohwu. Cestou z Jestřábova rýžoviště se každý z nás stal na chvilku letadlem.
Výprava končí v klubovně Mohawků. Zvolil se muž výpravy a i udělena byla známka výpravy. Mužem výpravy byl zvolen bratr Ministr a známka výpravy je 2,16.
L.H.Ježek - Víťa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama