baner

Sportovní palačinková půldeňovka.

14. ledna 2008 v 19:19 | L.H.Ježek - Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Sportovní palačinková půldeňovka.
Wikčemna ake nonpa.Wanži. Iwikčemnanonpa Šaglogan - omaka.
12.1. 2008
Je ráno, mráz a mlha. Devátá hodina dopolední přivádí několik Mohawků ke své klubovně. Nesetrvají zde dlouho, jen co přibalí pár věcí a zase jdou dál.
Jdou za Příbram, kousek za místo zvané Padák.
Cestou pomohou nasměrovat pocestné ve voze na lyžařský svah.
Pak vstoupí do světa luk, lesů, ledu a suché zimní trávy…….. nedaleko Drupolu je studánka. V tuto dobu z ní vyvěrá nejen voda, ale i odpadky, jenž krášlí okololí.
Celá stráň je pokryta jinovatkou. Stoupáme do vršku k úpravně vody, cestou se občas zastavíme a povídáme o keřích i travinách. Jak je poznat v zimním období a tak. Pěšiny, po kterých chodíme, jsou samý led. Ale tam kam občas, zasvitne slunko, se jde docela dobře.
Nad Padákem hrajeme Klínec. Poznáváme rozdíl mezi Dubem a Javorem.
A poté již kráčíme podél plotu až na místo kde budeme smažit své palačinky a i pizzu. Je zde altánek a prima výhled na krajinu. A jak říkal bratr Jasan, je zde ticho a klid. Okusily jsme i ohřátou Mattoniho vodu a další laskominy.
Na úplný závěr pečení-smažení, hrajeme lacros s fintami fň. Uklízíme, balíme a opouštíme toto místo, čeká na nás sestup do údolí. Na jednom takovém místě je lůmek a přes něj padlý smrk. Úkolem každého z nás je po něm přejít na druhou stranu. Smrk je ve výšce necelých dvou metrů. Bratr Jasan nám předvedl pád do měkkého mlází, ostatní kmen přešli v pohodě. Na sportovní stezce si zkoušíme různé dovednosti, skoky, skluzy na ledu i pády. Závěrečná cesta, do Příbrami vede okolo Junior klubu. Rozcházíme se u vchodu Nového rybníku.
Bylo to fajn a prima.
L.H.Ježek - Víťa
DALŠÍ OBRÁZKY V GALERII FOTEK.
L.H.Ježek - Víťa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama