baner

Vánoční kmenová nadílka, 14.12. 2007

17. prosince 2007 v 21:23 | L.H.Ježek - Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Vánoční kmenová nadílka -
VÁNOCE u MOHAWKŮ
14 den měsíce Pukajících stromů, roku 2007
Vánoce mezi Mohawky přišli tak jako každý rok. I letos bylo potřeba udělat spoustu drobných i větších věcí, to aby Vánoční kmenová nadílka byla skvělá i jiná než loňská. A tak Žlutí vlci i Modré želvy se snažily uskutečnit svou tajnou vánoční činnost. Ta se jim nakonec nezdařila. Povedlo se však mnoho jiných krásných věcí. Bratři tvořili, figurky k Mohawskému Betlému, občas jim to šlo a občas se hlína dala najít i hluboko ve vlasech, jak se za ni chytali, když něco figurce upadlo a pak už to tam nešlo přidělat, tak jak by si představovali. Vlastní výzdobu klubovny zajistily, hlavně bratři Kuželka a Jasan, dovezli mnoho krásných větví ze Stříbrného smrku i z Douglasky. Ozdoby už čekali a tak se větve nazdobili a připevnily na stěny i strop klubovny.
Vánoční papírový řetěz je dílem nás všech, táhne se z rohu do rohu klubovny. Vlastní stavbu Betlému uskutečnil bratr Fandy a jeho instalaci jsme provedli všichni. Před Vánoční nadílkou v klubovně nechyběl ani Adventní věnec. Jeho každoroční stvořitel je bratr L.H.Ježek, svíčky k němu vyráběl bratr Komb a L.H.Ježek. Nakonec se klubovna uklidila, ještě dozdobila a …….
Píše se čtrnáctá hodina odpolední a postupně se v klubovně scházejí bratři Mohawkové. Každý obtěžkaný batohem, v kterém se nacházejí sladkosti v podobě Vánočního cukroví a spousta balíčků - dárků od Ježíška pro brášky Mohawky. Každý kdo přišel mněl už připraven svůj čaj a mohl teď už jen čekat na patnáctou hodinu. V tu dobu, už jsme téměř všichni a s pokřikem Mohawků začala Vánoční kmenová nadílka. A tak jsme zpívali koledy, povídalo se o lidových obyčejích a některé jsme i vyzkoušeli. Například lití olovovosku do vody. Tvary byli velmi zajímavé. Povídalo se o historii Vánoc i zrození Ježíše v Betlémě a vše co s tím souviselo.
Každý z mladších Mohawků očekával chvilku, kdy se už začne s rozdáváním dárků od Ježíška. Vybrán k tomuto úkolu, byl bratr Kuželka, zvítězil v bodování v měsíci Jelení říje. A tak mu připadl tento úkol.
Dárků bylo požehnaně a rozbalování nebere skoro konce. To je radosti a překvapení.
Téměř na konec přišlo slavností předání Náčelnické funkce. Bratr Osoondah po mnoha letech vedení kmene předal svou funkci bratru Fandovi.
Osoondah bude většinu roku v Plzni a tak nebude moci svou funkci dále vykonávat. Osoondahovi jsme mohutně zatleskali a Fandovi přejeme mnoho Štěstí a trpělivosti. Však mu v tom pomůžeme.
A jedna perlička z nadílky, bratr Ministr pořád cosi hledal pod stolem, asi kořeny Vánočního stromku a v nich další dárečky.
V nadcházejících dnech očekává Mohawky cesta na Silvestrovského Dědka. Jaký bude, záleží jen na nás. Už teď však víme, že bude hezký.
L.H.Ježek - Víťa
Další obrázky v galerii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama