baner

Mohawkové nadělovali lesním obyvatelům.

8. prosince 2007 v 20:40 | L.H.Ježek - Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Mohawkové nadělovali lesním obyvatelům.
Sedmého dne měsíce Pukajících stromů. Letopočtu dvoutisícíhosedmého.
Rok s rokem se sešel a nadcházející Svátky přinesli i našim lesním obyvatelům drobný dárek v podobě kaštanů i jiných dobrot, které jim jistě zachutnají.
Psala se devátá hodina dopolední a bratři Mohawkové odcházejí od své klubovny směrem na Květnou. Dnešní den je krásné slunečné počasí a výhled do dalekého kraje nás na chvilku zastavil, to abychom si pojmenovali pár obcí i staveb na obzoru i blíž k nám.
Naše kroky vede bratr Komb, na každém rozcestí se rozhodl, kudy půjdeme. Je s podivem, že na vrchol Květné dokážeme přijít i cestou - necestou. Uložily jsme již zmiňované pochutiny do krmelce a šli k mohyle u kóty Květná. Od loňského roku trochu " povyrostla " a tak i my k ní přidáváme za každého bratra Mohawka, kámen. A na její špičku byl dán malý kamínek.
Cestou zpátky do klubovny sbíráme do batohu chrastí pro přípravu nadcházejícího sněmovního ohně. Zastavujeme se i v Orlím hnízdě na Hvězdičce, která se nám velmi zamlouvá.
Již Příbramskými ulicemi se dostáváme, až tam kde žije Kazbunda. Zastihujeme jej při zpracovávání špalků na polínka. Povídáme si o blížícím se Silvestru s Mohawky a předběžně domlouváme odvoz batožin na místo zvané " Hájovna na Dědku ".
Po návratu do klubovny je prvotním úkolem zatopit v kamnech a tohoto úkolu se s chutí ujal bratr Komb, rovněž tak ukuchtil fajn oběd. Dalším naším programem v klubovně byla příprava nástěnky do knihovny J. Drdy, našívalo se na ní plátno, potom hrabeme listí před klubovnou a na konec modelujeme figurky do Betléma Mohawků. Při této tvorbě hovoříme o chlapcích a i trochu o dívkách ve věku 15cti i více let. Všichni se těšíme na Vánoční kmenovou nadílku.
L.H.Ježek - Víťa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 aaa | 8. prosince 2007 v 20:42 | Reagovat

Našiel som super web - www.TopHry.net - dá sa tam zahrať kopu online hier úplne zadarmo a hry idú aj stiahnuť! Všetkým odporúčam!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama