baner

Mohawkové putovali se světýlky.

12. listopadu 2007 v 16:57 | L.H.Ježek - Víťa |  Akce kmene Mohawk.
Mohawkové putovali se světýlky.
11.11. 2007
Svatý Martin na svém bílém koni přijel v ranních hodinách a zanechal v ulicích Příbrami, krásnou bílou peřinu. Pak pokračoval na své pouti dál.
I bratři ze čtvrtého chlapeckého skautského oddílu Mohawk, se vydali na svou pouť. Nebylo to však v ranních hodinách, ale až odpoledne a pomáhali spolku Prokop s uskutečněním akce : Putování se světýlky. Stali se z nich světlonoši a nesli lucerny skoro v čele lampionového průvodu. Průvod vyšel od dolu Marie a svou pouť přes Příbram ukončil na náměstí T.G.Masaryka. Cestou se k průvodu přidalo mnoho lidiček s lampiónama.
Zde bylo menší divadelní představení příjezdu sv. Martina a pak následovala pravá a nefalšovaná sněhová koulovačka.
Toliko stručná zpráva pro tisk. Jinak akce se z Mohawků účastnily tito bráškové : Komb, Lukáš Mrázek, Kuželka, Hery, Honza Muzika, Petr Muzika, Waconta, Fanda a sestra Verča. Sešli jsme se na dole Marie v 16,00 odpoledne. Počasí nic moc, byl silný vítr a zima. Než začala vlastní akce, tak jsme hráli pár her. To abychom se zahřáli. K nám se taky přidala sestra Myška z prvního dívčího oddílu a bratr Krkovička z devítky. V 17,00 dostali bratři Kuželka, Waconta, Fanda a L.H.Ježek lucerny a vydali se svítit v průvodu. Moc však toho nenasvítily, stále jim vítr sfoukával svíčky a opětovné zapalování moc nepomáhalo. Průvod šel přes náměstí 17. Listopadu až na náměstí T.G.Masaryka kde bylo slavnostní zakončení celé akce. Vše taky natáčela Česká televize. A pořad by se mněl vysílat v pondělí 12.11. 2007, v 18 hodin večer ve Večerníku.
Řádně vymrzlí odcházíme k Fandovi s Verčou, kde při čaji a dobré večeři povídáme o všem možným. Bratři Honza a Vašek Muzikovy ochutnali feferonku a potom delší chvilku skuhrali nad svým počínáním.
L.H.Ježek - Víťa
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama